Kom naar Prikkel op het UITfeest Utrecht

Op zaterdag 13 september viert Utrecht voor de laatste keer het UITfeest, dé start van het culturele seizoen. Door de hele stad bruist het van muziek, theater, dans en kunst. Ook Schweigman& doet mee dit jaar. Samen met onze culturele collega’s in Theaterhuis De Berenkuil presenteren we een middag vol muziek, workshops, voorstellingen en gezelligheid.

Bij ons in De Snijzaal kan om 12.00 uur en 14.15 uur meedoen met de Prikkel workshop. In deze theaterworkshop ontdek je spelenderwijs hoe prikkelverwerking werkt en wat dit voor invloed heeft op je gedrag en hoe je je voelt. Samen met docent Rosanne Geerdes duik je in de wereld van alle acht (!) zintuigen en ontdek je waarom prikkels bij iedereen anders verwerkt worden. Deelname is gratis. Let op: er kunnen maximaal 30 personen meedoen.

Ook zetten we de Prikkel-installatie Lichtgang neer. Lichtgang is een mini-cinema waarin een spel wordt gespeeld met het fenomeen ‘nabeeld’.

Beginnend met een canvas van pure duisternis, ontwaakt er uit het donker een lichtcirkel. Je wordt uitgenodigd om recht in deze lichtcirkel te blijven kijken en je over te geven aan het kleurenspel dat een bijna hallucinerende ervaring oplevert. In het raadselachtige spel tussen waarneming en realiteit, balanceert ons brein op de dunne lijn van interpretatie. Is dat wat je ziet de werkelijkheid, of een creatie van je eigen geest? Wat heb je gezien? En wat zag de ander? Praat er met elkaar over en verwonder je over waar je geest en ogen toe in staat zijn.

Lichtgang is van 12.00 tot 16.45 uur doorlopend te bezoeken. Een bezoek duurt ongeveer 7 minuten. Het kan natuurlijk zijn dat je even moet wachten omdat er al iemand in zit. Toegang is gratis.

Over Prikkel

Schweigman& doet voor haar performances en installaties doorlopend onderzoek naar belichaamde ervaring en zintuiglijke waarneming. Het gezelschap initieerde in 2023 de tentoonstelling Prikkel over neurodiversiteit en prikkelverwerking.

Schweigman& zet het project nu voort met verwante maker Johannes Bellinkx in een reeks van theatrale ervaringen die spelen met de waarneming. Hoe komt de wereld binnen bij jou en bij de ander? Bestaat er wel een objectieve werkelijkheid? Kom het ervaren!

Deel Facebook Twitter LinkedIn Email